Bio

DRET aka DREAMER – raper, autor tekstów, producent, muzyk. Szczerość, charyzma, niespożyta energia na scenie – tak można opisać go najkrócej.

Od samego początku swojej muzycznej drogi stawia na rozwój, czego efektem jest oficjalny debiut rapera „Nie oceniaj płyty po okładce”.

Kolejne wydawnictwa to stworzona wraz z Boroproduct’em EP’ka – „Srebrny Glob EP”, dret/Młody – „Dokąd EP” oraz „DREAMER” – na którym znajdziemy pełen przekrój emocji, od energetycznych numerów, przez storytellingi po spokojne, wyważone tracki. Wśród gości znaleźli się m. in.: Abel, DJ Taek, DJ Twister, czy DJ Paulo (B.O.K).

Jednym ze znaków rozpoznawczych DRET’a jest świetny kontakt z publiką, a koncerty grane przez artystę charakteryzuje wysoki poziom energii często udzielający się słuchaczom.

Raper zagrał na Festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festiwal). Ponadto Dret ma na koncie grubo ponad setkę koncertów, zagranych zarówno podczas większych eventów (Juwenalia Poznań , Wielkie Grillowanie UAM , WOŚP Poznañ), dni miast, jak i klubowych imprez (m. in.: Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Wrocław,  Żywiec).

DREAMER coraz częściej śpiewa, co znalazło odzwierciedlenie na siódmej w dorobku, stworzonej wspólnie z Soundrugs płycie artysty zatytułowanej „SODA”. Poza rapem na krążku znalazło się sporo wokalu, gitary elektrycznej i niekoniecznie hip-hopowe tempa o które niemal w całości zadbał Soundrugs właśnie, który zresztą w kilku numerach także chwycił za mikrofon. Gościnnie na płycie udzielili się: BLOSSOM, Piekielny, Koral HJT, The Moon i NYCZ. Cuty w numerze „Tak jak chcę” oraz wersji rozszerzonej tego numeru położył DJ Flip. Premiera wydawnictwa miała miejsce 10 marca.